Mcguire Console Table
The McGuire Console Table seamlessly blends modern rustic farmhouse charm with enduring craftsmanship. Crafted from solid mindi wood in a natural finish. The distinctive interlocking wood beams in the base create an open, airy feel while maintaining a substantial presence. The natural finish adds warmth and authenticity to your surroundings.
Product Details
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Natural Mindi |
| Material | Mindi Solids |
| Style | Modern |
| Collection | McGuire |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 64.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Modern rustic design in a natural finish | Yes |
| Crafted from solid mindi wood | Yes |
| Interlocking wood beams in the base | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the McGuire collection | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 60 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | McGuire |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Mcguire End Table
Mcguire Coffee Table
Mcguire Dining Table
Acosta Console Table
Equinox Console Table
Gavin Console
Latola Solid Wood Console
4 Door Console IFD5721CNS
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Raiden Console Table
Perrine White Console Table
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.