Melange Connelly Hall Console
Description
Description
An abstract art lover’s dream, the Connelly Hall Console has an organic beauty, combining a Cathedral Black Walnut Veneer top and a random-pattern metal base in a soft, earthy gold finish.
Product Details
| Carton Height | 7.00 |
|---|---|
| Carton Length | 35.00 |
| Carton Weight | 145.20 |
| Carton Width | 77.00 |
| Depth | 14.00 |
| Distressing | No |
| Height | 32.25 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Cathedral Black Walnut Veneer and Metal |
| Metal Distressing | No |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Load Capacity | 150 lbs |
| Width | 72.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 123.2 |
| Image Role Data | {“638_85287_DKW_room”:[“Room Image 1″],”638_85287_DKW_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”638_85287_DKW_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
Additional information
Additional information
| Weight | 123.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 72 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Melange |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Melange Dorian Accent Chest
Living Room Melange Gia Drum Table
Melange Casual Dining Brynlee Table Base
Melange Contours Side Table
Melange Mazarine Credenza
Melange Fluted Kidney Desk
Melange Contours Console
Melange Burlesque Console Table
Diamante Console
Melange Dynasty Accent Chest
Melange Ground Perspective Credenza
Melange Bellis Accent Table
Harmony Console Table
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Compass Console Table
Michael Alan Showroom
Darsa Console Table
Linea Console Table
Deen Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Acosta Console Table
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Equinox Console Table
Tess Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.