Mitchell Console Table with 3 Stools
Description
Description
The Mitchell Console Table with Stools marries the art of accessibility with the charm of rustic design, creating a multi-piece furnishing that is as practical as it is beautiful.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Greystone finish | Yes |
|---|---|
| Includes three stools | Yes |
| Fabric: Zora Cream 100% Olefin | Yes |
| Stool Dimension: 16x14x26H | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 16 × 82 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Greystone |
| Style | Rustic |
| Collection | Mitchell |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
749803
Category: Console Tables
Tags: Console Sofas, Fabric, Gray, Greystone, Universal Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
7781 Blackburn Console
Linea Console Table
Equinox Console Table
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Deen Console Table
Michael Alan Showroom
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Highland Park Console Table
Duncan Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 70 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Oslo Console Table
Michael Alan Showroom
Darsa Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.