Slater Nesting Table
The Crestview Collection Bengal Manor Metal Legs Tray Top Tables come in a set of 2-tables, one is slightly shorter that the other allowing multiple design options. The light tan top is clean and simple while the gold, spiked legs add a touch of elegance.
Product Details
| Collection | Bengal Manor |
|---|---|
| Color | Natural |
| Material | Mango Wood & Metal |
| Primary Finish | Sandblasted |
| Style | Coastal & Transitional |
| Upc Number | 883581148435 |
| Weight | 17.861 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 22.75 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Coastal & Transitional |
| Collection | Bengal Manor |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Janoski Cocktail Table
Bengal Manor Island
Silva Accent Table
Kanis End Table
Talley Accent Table
Bengal Manor Honeycomb Sideboard
Rembrandt Sideboard
Traymore Side Table
Rivera Cocktail Table
Coleman Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 27 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Bengal Manor |
| Features | Power |
Bengal Manor Apollo Cabinet
Thompson Sideboard
Balam End Table
Brooklyn End Table
Santorini End Table
Amner Side Table
Bowden T4635-03 Rectangular End Table
Occasional Tables
Pinebrook T1755-03 Rectangular End Table
Lilo Drum Accent Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Mango Black Wood Side Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Sahara End Table
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.