Twin Cities End Table
With its solid silhouettes and dark finish, Jofran’s Twin Cities Occasional Collection is the epitome of classic elegance, bringing a timeless look to any living room. The collection’s understated design highlights the beauty of the wood grain and texture, making it a classic addition to your living room.
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Twin |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Twin Cities Ottoman Coffee Table
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 38 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Twin |
| Features | Fabric |
Dartmouth T4904-03 End Table
Santorini End Table
Bowden T4635-03 Rectangular End Table
Mango Black Wood Side Table
| Dimensions | 14 × 14 × 18 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Black |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Allan Round End Table
Brynn Accent Table
Balam End Table
Occasional Tables
Escape Round End Table With Shelf
Taos End Table
Marstream End Table
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual contemporary design with a transitional flare. Made with hardwood solids, Oak veneer and MDF substrate. A dark charcoal black finish over the Oak wood grain texture makes for an outstanding trend-right accent color. Each table is designed with a drawer that is conveniently tucked into the reeded apron for a clean transitional look. Drawers feature fully finished interiors, heavy duty ball-bearing side glides and French/English dovetail construction. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.