Verona End Table
Make a statement with the Verona end table, designed for those seeking true transitional elegance. Perfectly blending minimalistic simplicity with transitional sophistication, this end table showcases smooth, soft curved details in a delectable medium brown oak finish. Sure to be an enduring staple in your home, the Verona end table is the ultimate in sophistication.
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 6.277 |
| Carton Weight | 19.140 lb |
| Product Weight | 15.4 lb |
| Carton Volume | 1.970 |
| Weight | 15.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 29 × 22 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Verona Queen Panel Bed
Verona King Upholstered Bed
Verona Queen Upholstered Bed
Verona King Panel Bed
Pinebrook T1755-04 Rectangular End Table
Amner Side Table
Mercer End Table
Santorini End Table
Sahara End Table
Taos End Table
Wiltshire T4701-03 Rectangular End Table
Occasional Tables
Jackson End Table
Balam End Table
Escape Round End Table With Shelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.