Verona Rectangular Coffee Table
Make a statement with the Verona coffee table, designed for those seeking true transitional elegance. Perfectly blending minimalistic simplicity with transitional sophistication, this coffee table showcases smooth, soft curved details in a delectable medium brown oak finish upholstered in a cream-colored woven performance fabric. Sure to be an enduring staple in your home, the Verona coffee table is the ultimate in sophistication.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Coffee Tables |
| Carton Volume | 9.375 |
| Carton Weight | 64.240 lb |
| Product Weight | 51.04 lb |
| Carton Volume | 6.884 |
| Weight | 51.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Verona Queen Panel Bed
Verona King Panel Bed
Verona Queen Upholstered Bed
Verona King Upholstered Bed
Santa Fe Coffee Table
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Brooklyn Cocktail Table
Cypress Root Coffee Table
| Dimensions | 38 × 41 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Stowe Coffee Table
Amner Coffee Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Zurich Coffee Table
Trenton Rectangle Cocktail Table
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.