6/0-6/6 Panel Headboard
Description
Description
Product Details
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Constructed of select hardwoods |
|---|---|
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Bed is elevated off the floor to give it a light airy appearance |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Board and batten design |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Generously scaled cap rails |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | King panel bed: 37280 – 37281 – 37272 |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Fully assembled size: 80 1/2 x 86 7/8 x 60″H |
| Dimensions | 80.50″W X 02.75″D X 60.00″H |
| Weight | 91.49 lbs |
| Bed is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Board and batten design | Yes |
| Generously scaled cap rails | Yes |
| King panel bed: 37280 – 37281 – 37272 | Yes |
| Fully assembled size: 80 1/2 x 86 7/8 x 60″H | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 91.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 80.5 × 60 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.