Bronwyn Wood King Sleigh Bed Upholstered Headboard KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slat roll for storage footboard. |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers. |
| Construction & Features | upholstery on headboard. |
Additional information
Additional information
| Weight | 92.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 82.13 × 64 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alabaster and Toasted Nutmeg and Baja Natural Fabric |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn B4436 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B4436-63H
Category: Uncategorized
Tags: Alabaster and Toasted Nutmeg and Baja Natural Fabric, Bed Parts, Cream, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bronwyn B4436-54B Queen Panel Storage Bed
| Dimensions | 90 × 70 × 69 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bronwyn B4436 |
| Features | Storage |
Bronwyn B4436-63B King Sleigh Bed w/Shaped Footboard
Bronwyn B4436-73B Cal.King Sleigh Bed w/Shaped Footboard
Bronwyn B4436-45 Shaped Mirror
Bronwyn B4436-64 Complete King Panel Bed
Bronwyn B4436-10 Drawer Chest
Bronwyn B4436-07 Chest
Bronwyn Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Bronwyn Wood Cal.King Bed Rails for Storage Footboard SU
Bronwyn B4436-13 Door Chest
Bronwyn Wood Queen Bed Shaped Footboard SU
Bronwyn Wood King Bed Storage Footboard SU
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.