Bronwyn Wood Queen Bed Shaped Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard. |
Additional information
Additional information
| Weight | 51.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 66.25 × 26 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alabaster and Toasted Nutmeg and Baja Natural Fabric |
| Style | Traditional |
| Collection | Bronwyn B4436 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B4436-55F
Category: Uncategorized
Tags: Alabaster and Toasted Nutmeg and Baja Natural Fabric, Bed Parts, Cream, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bronwyn Wood Queen/King Bed Rails SU
Bronwyn B4436-53 Queen Sleigh Storage Bed
| Dimensions | 98 × 66 × 62 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bronwyn B4436 |
| Features | Storage |
Bronwyn Wood Queen/King Bed Rails for Storage Footboard SU
Bronwyn B4436-55 Complete Queen Shaped Panel Bed
Bronwyn B4436-54 Complete Queen Panel Bed
Bronwyn B4436-74 Complete Cal.King Panel Bed
Bronwyn Wood Cal.King Bed Rails for Storage Footboard SU
Bronwyn B4436-53B Queen Sleigh Bed w/Shaped Footboard
Bronwyn B4436-75 Complete Cal.King Shaped Panel Bed
Bronwyn B4436-2045 Drawer Dresser with Shaped Mirror
Bronwyn B4436-20 Drawer Dresser
Bronwyn Wood King Bed Storage Footboard SU
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.