Charleston Wood Queen Panel Bed Storage Footboard – White SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slat roll for storage footboard. |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 101.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 65.25 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | White Dove and Harbor Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Charleston B5611 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5611-54SFWH
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Magnussen Home, White, White Dove and Harbor Gray
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Charleston B5611-64WH Complete King Panel Bed
Charleston Wood King Panel Bed Headboard – Grey KD
Charleston B5611-20GY Drawer Dresser
Charleston B5611-75WH Complete Cal.King Panel Storage Bed
Charleston B5611-55GY Complete Queen Panel Storage Bed
Charleston Wood Queen Panel Bed Footboard – Grey SU
Charleston B5611-54WH Complete Queen Panel Bed
Charleston B5611-01WH Drawer Nightstand
Charleston Wood King Panel Bed Storage Footboard – Grey SU
Charleston Wood King Panel Bed Headboard – White KD
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.