Claremont Wood King Panel Bed High Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 73.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 79.25 × 25.38 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Smokey Taupe and 9287-7 Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Claremont B5942 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5942-65F
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Brown, Magnussen Home, Smokey Taupe and 9287-7 Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Claremont Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Claremont Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Claremont Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Claremont B5942-01 Drawer Nightstand
Claremont B5942-05 Nightstand
Claremont B5942-40 Landscape Mirror
Claremont Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Claremont Wood King Panel Bed Headboard KD
Claremont B5942-64 Complete King Panel Bed
Claremont B5942-55 Complete Queen Panel Bed w/Upholstered Headboard
Claremont B5942-74 Complete Cal.King Panel Bed
Claremont B5942-10 Drawer Chest
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.