Harper Springs Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | floor protectors. |
| Construction & Features | 2 LED lamps shipped with headboard. |
| Construction & Features | predrilled holes on headboard to install LED lamps. |
| Construction & Features | touch lighting control at the sides of headboard for LED lamps. |
| Construction & Features | metal caps on headboard edges and footboard feet. |
Additional information
Additional information
| Weight | 35.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 64.25 × 18.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Silo White and Forged Iron and Textured Glass |
| Style | Transitional |
| Collection | Harper Springs B5321 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5321-54F
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Magnussen Home, Silo White and Forged Iron and Textured Glass, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Harper Springs Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Harper Springs Wood King Panel Bed Footboard SU
Metal Cal.King Bed Headboard and Footboard KD
Harper Springs Wood Queen Panel Bed Metal/Wood Headboard KD
Harper Springs Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Harper B5321-58A Complete Queen Panel Storage Bed w/Metal/Wood Headboard
| Dimensions | 93.75 × 64.25 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Forged Iron, Silo White, Textured Glass |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Harper Springs B5321 |
| Features | Storage |
Harper Springs Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Metal King Bed Headboard and Footboard KD
Harper Springs Wood Queen Panel Bed Headboard w/2 Lamps KD
Harper B5321-20 Drawer Dresser
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.