Heron Cove Wood King Panel Bed Storage Rail SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slat roll for storage rail. |
| Construction & Features | storage rail w/2 drawers. |
Additional information
Additional information
| Weight | 71.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 18 × 14 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White and Dovetail Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Heron Cove B4400 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B4400-64B
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Chalk White and Dovetail Grey, Magnussen Home, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Heron Cove Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Heron Cove Wood Cal.King Panel Bed Regular Rails SU
Heron Cove Wood Queen Panel Bed Footboard SU
King Panel Bed Headboard w/2 Lamps
Heron B4400-74 Complete Cal.King Panel Bed with Regular Rails
Heron B4400-01 Drawer Nightstand
Heron B4400-59 Complete Queen Lamp Panel Bed with Regular Rails
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.