Lorelei Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | resin at headboard and footboard posts. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 46.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 65.78 × 17.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Misty Cloud and A3140-2A (Sandshell) CO Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei B5893 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5893-54F
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Cream, Magnussen Home, Misty Cloud and A3140-2A (Sandshell) CO Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorelei B5893-2240 Dresser with Landscape Mirror
Lorelei Wood King Panel Bed Headboard KD
Lorelei B5893-22 Double Drawer Dresser
Lorelei Wood Queen Sleigh Bed Upholstered Footboard SU
Lorelei B5893-52 Complete Queen Upholstered Sleigh Bed
Lorelei Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Lorelei Wood Queen/King Sleigh Bed Upholstered Rails SU
Lorelei Wood Cal.King Sleigh Bed Upholstered Rails SU
Lorelei B5893-40 Landscape Mirror
Lorelei B5893-10 Drawer Chest
Lorelei Wood King Panel Bed Footboard SU
Lorelei B5893-01 Drawer Nightstand
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.