Merrifield Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 96.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 78.63 × 55 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sandstone Beige and M11291 Natural Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Merrifield B5906 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5906-65H
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Cream, Magnussen Home, Sandstone Beige and M11291 Natural Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Merrifield Wood Twin/Full Panel Bed Rails SU
Merrifield Wood King Panel Bed Storage Footboard KD
Merrifield Wood Queen Panel Bed Storage Footboard KD
Merrifield B5906-98 Complete Full Panel Bed
Merrifield B5906-65 Complete King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Merrifield B5906-22 Double Drawer Dresser
Merrifield B5906-54 Complete Queen Panel Bed
Merrifield B5906-89 Complete Twin Panel Bed w/Upholstered Headboard
Merrifield B5906-2242 Dresser with Portrait Mirror
Merrifield Wood Full Panel Bed Headboard KD
Merrifield B5906-64 Complete King Panel Bed
Merrifield B5906-64A Complete King Panel Storage Bed
| Dimensions | 87 × 78.63 × 55 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | M11291 Natural Fabric, Sandstone Beige |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Merrifield B5906 |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.