Oval Dining Table Top
Description
Description
Product Details
| Oval Dining Table Top | Constructed of select hardwood solids and Mango veneers |
|---|---|
| Oval Dining Table Top | Beautiful sunburst veneer pattern radiates out into the room |
| Oval Dining Table Top | Double pedestal bases have three concave sides forming a unique shape |
| Oval Dining Table Top | Faux metal accent trim on the base |
| Oval Dining Table Top | 80″ x 44″ top extends to 100″ x 44″ with one 20″ leaf inserted |
| Dimensions | 82.00″W X 42.00″D X 30.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Beautiful sunburst veneer pattern radiates out into the room | Yes |
| Double pedestal bases have three concave sides forming a unique shape | Yes |
| Faux metal accent trim on the base | Yes |
| 80″ x 44″ top extends to 100″ x 44″ with one 20″ leaf inserted | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 123.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 82 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Platinum Drift |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Hepburn |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
82550
Category: Uncategorized
Tags: Dining Table Tops, Platinum Drift, Riverside Furniture, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.