Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard and footboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 50.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 78.75 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum Creek – LT. Brown Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Plum B5768-75A Complete Cal.King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 92 × 78.75 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Plum B5768-13 Door Chest
Plum B5768-01 Drawer Nightstand
Plum B5768-65A Complete King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 88 × 78.75 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Plum B5768-54 Complete Queen Panel Bed
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Plum B5768-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 92 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.