Plum B5768-01 Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 30″W x 20″D x 29.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 76.2cm W x 50.8cm D x 74.93cm H |
| Construction & Features | marble top |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers at front feet |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
Additional information
| Weight | 79.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 30 × 29.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5768-01
Category: Nightstands
Tags: Brown, Magnussen Home, Nightstands, Sierra Brown, Elite Dove Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum Creek – LT. Brown Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Plum B5768-75 Complete Cal.King Upholstered Panel Bed
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum B5768-10 Drawer Chest
Plum B5768-40 Landscape Mirror
Plum B5768-55A Complete Queen Panel Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 88 × 62.75 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown B5768 |
| Features | Storage |
Plum B5768-64 Complete King Panel Bed
Plum B5768-74 Complete Cal.King Panel Bed
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Plum B5768-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Plum Creek – LT. Brown Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Michael Alan Showroom
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Arlyn Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Modern Wilshire Nightstand
Menton Nightstand
Michael Alan Showroom
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Menton Nightstand
Balam 2 Drawer, Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Linea Nightstand
Slade One Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.