Provo Straight Console, Electric
The Provo Sectional console with power offers convenient storage and a comfortable arm rest in a compact unit. Two USB charging ports offer convenient recharging while dual cupholders offer convenient and tidy beverage storage. Store remotes or other living roome essentials close at hand and keep organized while you watch the game action.
Product Details
| Sectional console for the modular Provo Sectional | Yes |
|---|---|
| 100% polyester vegan leather cover provides a durable and easy-to-clean surface that resists stains and spills. | Yes |
| Lift-Top Console with two removable cupholders adds convenience, prevent spills, and keep your sectional sleek and uncluttered. | Yes |
| Two integrated USB port for charging your smartphone or tablet. | Yes |
| Removable back makes it easy for transport into small hallways and doors | Yes |
| Mix and match with other Provo Sectional pieces to fit your space perfectly | Yes |
| Concealed European style hinges offer a clean lift-top presentation | Yes |
| Dimensions | 13 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Provo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.