Springhouse Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | upholstery on headboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
| Construction & Features | slats with support legs. |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 86 × 2.63 × 11.88 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Springhouse B5993 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Springhouse B5993-22 Double Drawer Dresser
Springhouse B5993-13 Door Chest
Springhouse B5993-03 Door Nightstand
Springhouse B5993-55A Complete Queen Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 87 × 63.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Whisper White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Springhouse B5993 |
| Features | Storage |
Springhouse B5993-40 Landscape Mirror
Springhouse B5993-65A Complete King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
| Dimensions | 87 × 79.5 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Whisper White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Springhouse B5993 |
| Features | Storage |
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.