Westbourne Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard and footboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 56.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 64.5 × 21.5 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Umber and Milo Ivory Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Westbourne B5888 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5888-55F
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Brown, Dark Umber and Milo Ivory Fabric, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Westbourne Wood Cal.King Panel Upholstered Bed Rails SU
Westbourne Wood King Poster Bed Uph.HB+FB+Short Canopies+Slats KD
Westbourne B5888-54A Complete Queen Panel Storage Bed
| Dimensions | 87.25 × 62.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Umber, Milo Ivory Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Westbourne B5888 |
| Features | Storage |
Westbourne Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Westbourne B5888-66 Complete King Poster Bed w/Upholstered Headboard
Westbourne Wood King Panel Bed Headboard KD
Westbourne B5888-10 Drawer Chest
Westbourne B5888-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Westbourne B5888-54 Complete Queen Panel Bed
Westbourne B5888-74 Cal.King Panel Bed
Westbourne Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Westbourne Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.