Michael Alan Showroom
Dana Hanging Chair
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 44 × 79 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Beige, White |
| Features | Customizable, Fabric, Metal |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Milano Club Chair
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 36 × 28 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Grey |
| Features | Customizable |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Redondo Coffee Table
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 33 × 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Black |
| Features | Metal |
| Style | Industrial, Modern |
Antique Stone Round End Table
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.08 × 20.08 × 23 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Bazaar |
| Features | Swivel |
CUSTOM KIT for Laguna Club Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30.31 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Laguna |
| Features | Fabric |
CUSTOM KIT for Laguna Sofa
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 81.3 × 35 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Laguna |
| Features | Fabric |
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
11 Foot Round Aluminum Auto Tilt Market Umbrella
| Brand | Sunset West |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Customizable, Fabric |
36″ Round Outdoor Ottoman
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
36″ Round Outdoor Ottoman | Custom kit
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
42″ Round Outdoor Ottoman
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
42″ Round Outdoor Ottoman | Custom kit
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
48″ Rectangular Outdoor Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 24 × 19 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
48″ Rectangular Outdoor Ottoman | Custom kit
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 24 × 19 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
48″ Square Outdoor Ottoman
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 19 in |
| Brand | Sunset West |
| Color | Gray |
| Features | Fabric |
