Hyper-Cotton Performance® Sheet Set – Bright White / Split Head Queen
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 60 × 17 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Detail Color | Bright White |
| Collection | Hyper-Cotton |
| Features | Breathable, Powerband, Quick dry, Soft Touch |
Storm Performance® Pillow – King / 0.0
| Weight | 5.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 4.75 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Storm |
| Features | Breathable, Conforming Support, Cooling, Removable Cover |
StretchWick Performance® Mattress Protector – California King
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 72 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | StretchWick |
| Features | Fabric |
StretchWick Performance® Mattress Protector – Full
| Weight | 1.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 54 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | StretchWick |
| Features | Fabric |
StretchWick Performance® Mattress Protector – King
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 78 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | StretchWick |
| Features | Fabric |
StretchWick Performance® Mattress Protector – Twin
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 39 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | StretchWick |
| Features | Fabric |
Acadia Power Reclining Chair w/ Headrest – 81U811
| Weight | 140 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 39 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | White |
| Detail Color | Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Acadia |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power, Power Reclining |
Storm Performance® Pillow – King / 2.0
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 5.75 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Storm |
| Features | Breathable, Conforming Support, Cooling, Removable Cover |
