Carlson King Bed
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.25 × 81.5 × 62 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Wood Finish |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Carlson |
| Features | Storage |
Carlson King Storage Bed
| Weight | 403 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.25 × 81.5 × 62 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Wood Finish |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Carlson |
| Features | Storage |
Carlson Queen Bed
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.25 × 65.5 × 62 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Wood Finish |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Carlson |
| Features | Storage |
Carlson Queen Storage Bed
| Weight | 374 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90.25 × 65.5 × 62 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Wood Finish |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Carlson |
| Features | Storage |
