Abington Wood King Poster Bed HB+FB+Short Canopies+Slats KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | metal canopies and metal decoration on headboard and footboard. |
Additional information
Additional information
| Weight | 105.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 73.25 × 37 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Charcoal |
| Style | Transitional |
| Collection | Abington B3804 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Abington B3804-42 Mirror
Abington Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Abington B3804-64 King Panel Bed
Abington B3804-05 Open Nightstand
Abington Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Abington B3804-10 Chest
Abington B3804-13 Chest
Abington Wood Queen Poster Bed HB+FB+Short Canopies+Slats KD
Abington Wood Queen/King Poster Bed Rails + Long Canopies SU
Cal.King Poster Bed Rails + Long Canopies
Abington Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Abington Wood King Panel Bed Headboard KD
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.