Bonanza Landscape Mirror – BB28-446
Description
Description
The landscape mirror makes a beautiful accent piece to use alongside the coordinating dresser. Its casual design style and functionality will create a dressing area within your master bedroom.
Product Details
| Beveled Glass | Yes |
|---|
Additional information
Additional information
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 42 × 36 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Linen in Queen – BB26-331-031-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza 2-drawer Laptop/tablet Desk With Charging Station – BB26-778
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 52 × 30 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Power |
Bonanza 5-drawer Storage Chest – BB29-115
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 50 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB29-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Mansion Storage Bed – Grey Finish in Twin – BB26-338-033B-302-333
| Dimensions | 82 × 44 × 53 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Twin |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Upholstered Storage Bed – Grey in Queen – BB28-551-054-050B-502-555
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Grey in Twin – BB29-331-034-033B-302-333
Bonanza 2-drawer Laptop/tablet Desk With Charging Station – BB28-778
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 52 × 30 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
| Features | Power |
Bonanza Upholstered Storage Bed – Grey in Queen – BB26-551-054-050B-502-555
Bonanza Upholstered Storage Bed – Linen in Queen – BB26-551-051-050B-502-555
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Blue in Twin – BB27-331-033-033B-302-333
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB28-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Cool Rustic Landscape Mirror – Beveled Glass – 172-446
Dovetail Chest – 751-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Mystic Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Dovetail Chest – 750-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Java |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Dovetail Landscape Mirror – 754-446
Fundamentals Landscape Mirror – 16-446
Fundamentals Nightstand – 2 Drawer – 16-226
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 22 × 24.94 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Fundamentals |
| Features | Storage |
Fundamentals Chest – 4 Drawer – 12-114
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 38 × 47.56 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Fundamentals |
| Features | Storage |
Fundamentals Nightstand – 2 Drawer – 12-226
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 22 × 24.94 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Fundamentals |
| Features | Storage |
Dovetail Dining Upholstered Side Chair Oatmeal Fabric – 755-030B
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.25 × 18.5 × 37 in |
| Brand | Artisan & Post |
| Color | White |
| Detail Color | Bleached White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dovetail Dining |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Fundamentals Nightstand – 2 Drawer – 10-226
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 22 × 24.94 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Java |
| Style | Transitional |
| Collection | Fundamentals |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.