Bronwyn B4436-65 Complete King Shaped Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 86″W x 89″D x 75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 218.44cm W x 226.06cm D x 190.5cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 89 × 86 × 75 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bronwyn B4436 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B4436-65
Category: Beds
Tags: Alabaster, Toasted Nutmeg, Baja Natural Fabric, Beds, Magnussen Home, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bronwyn B4436-63 King Sleigh Storage Bed
| Dimensions | 98 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bronwyn B4436 |
| Features | Storage |
Bronwyn B4436-74B Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 94 × 86 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bronwyn B4436 |
| Features | Storage |
Bronwyn Wood King Bed Footboard SU
Bronwyn Wood Cal.King Bed Rails for Storage Footboard SU
Bronwyn B4436-53B Queen Sleigh Bed w/Shaped Footboard
Bronwyn Wood Queen/King Bed Rails for Storage Footboard SU
Bronwyn B4436-75 Complete Cal.King Shaped Panel Bed
Bronwyn Wood Queen Bed Footboard SU
Bronwyn B4436-54 Complete Queen Panel Bed
Bronwyn Wood Queen Bed Shaped Footboard SU
Bronwyn B4436-10 Drawer Chest
Bronwyn B4436-53 Queen Sleigh Storage Bed
| Dimensions | 98 × 66 × 62 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster, Baja Natural Fabric, Toasted Nutmeg |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bronwyn B4436 |
| Features | Storage |
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Avery King Bed
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.