Charleston B5611-75GY Complete Cal.King Panel Storage Bed
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 82″W x 92.63″D x 60″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 208.28cm W x 235.28cm D x 152.4cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slat roll for storage footboard |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 92.63 × 82 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Harbor Gray, White Dove |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Charleston B5611 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Charleston Wood King Panel Bed Footboard – White SU
Charleston Wood Queen/ King Panel Bed Rails – White SU
Charleston B5611-55WH Complete Queen Panel Storage Bed
Charleston B5611-65WH Complete King Panel Storage Bed
Charleston Wood King Panel Bed Storage Footboard – White SU
Charleston Wood King Panel Bed Headboard – Grey KD
Charleston B5611-64WH Complete King Panel Bed
Charleston Wood King Panel Bed Headboard – White KD
Charleston Wood Queen Panel Bed Headboard – White KD
Charleston B5611-01GY Drawer Nightstand
Charleston Wood King Panel Bed Footboard – Grey SU
Charleston B5611-13WH Door Chest
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Avery King Bed
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.