Charleston B5611-01GY Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 28″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 71.12cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 3 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers at front feet |
| Construction & Features | USB charger and type C |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Additional information
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Harbor Gray, White Dove |
| Style | Contemporary |
| Collection | Charleston B5611 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5611-01GY
Category: Nightstands
Tags: Gray, Magnussen Home, Nightstands, White Dove, Harbor Gray
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Charleston B5611-20WH Drawer Dresser
Charleston Wood King Panel Bed Storage Footboard – Grey SU
Charleston B5611-74GY Complete Cal.King Panel Bed
Charleston Wood Cal.King Panel Bed Rails – Grey SU
Charleston Wood King Panel Bed Headboard – White KD
Charleston B5611-20GY Drawer Dresser
Charleston B5611-13GY Door Chest
Charleston B5611-54WH Complete Queen Panel Bed
Charleston B5611-10GY Drawer Chest
Charleston Wood King Panel Bed Headboard – Grey KD
Charleston Wood Cal.King Panel Bed Rails – White SU
Charleston Wood Queen Panel Bed Footboard – White SU
Emery Three Drawer Nightstand
Natural Stone Deep Brown/Sand Drift Nightstand
Balam 2 Drawer, Nightstand
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota 2 Drawer Nightstand
Menton Nightstand
Arlyn Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Cameron Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.