Heron B4400-54 Complete Queen Panel Bed with Regular Rails
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 67″W x 86″D x 60″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 170.18cm W x 218.44cm D x 152.4cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs for regular rail |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 86 × 67 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White, Dovetail Grey |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Heron Cove B4400 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Heron Cove Wood Cal.King Panel Bed Storage Rail SU
Heron Cove Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Heron B4400-01TT 2 Tone Drawer Nightstand
Queen Panel Bed Headboard w/2 Lamps
Heron B4400-59B Complete Queen Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 94.5 × 64.25 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White and Dovetail Grey |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Heron Cove B4400 |
| Features | Storage |
Heron B4400-64 Complete King Panel Bed with Regular Rails
Heron B4400-74 Complete Cal.King Panel Bed with Regular Rails
Heron B4400-20 Drawer Dresser
Heron B4400-59 Complete Queen Lamp Panel Bed with Regular Rails
Heron Cove Wood King Panel Bed Headboard KD
Heron Cove Wood Queen Panel Bed Storage Rail SU
Heron B4400-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 94.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Chalk White and Dovetail Grey |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Heron Cove B4400 |
| Features | Storage |
Sundance King Panel Bed
Socalle Queen Platform Bed
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 81.5 × 15.31 × 62.64 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Series Features | Matte black finish with a subtle replicated wood grain. Contemporary handles in a dark pewter colored finish. Spacious drawers with ball-bearing glides offer a smooth opening and closing of the drawer. Vinyl wrapped drawer sides and back for extra durability. Platform beds (EB1865-111, 112, 113) no additional foundation is needed. Cases feature metal legs. Assembly required. Safety is a top priority, clothing storage units are designed to meet the most current standard for stability, ASTM F 2057 (ASTM International). Drawers extend out to accommodate maximum access to drawer interior while maintaining safety. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Bed Size | Queen |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.