Lorelei B5893-74 Complete Cal.King Panel Bed
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 81″W x 91.63″D x 59.72″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 205.74cm W x 232.74cm D x 151.69cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slats with support legs |
| Construction & Features | resin at headboard and footboard posts |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 91.63 × 81 × 59.72 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, Misty Cloud |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Lorelei B5893 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5893-74
Category: Beds
Tags: Beds, Cream, Magnussen Home, Misty Cloud, A3140-2A (Sandshell) CO Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorelei B5893-64 Complete King Panel Bed
Lorelei Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Lorelei Wood King Sleigh Bed Upholstered Footboard SU
Lorelei Wood Queen Sleigh Bed Upholstered Headboard KD
Lorelei B5893-2240 Dresser with Landscape Mirror
Lorelei B5893-52 Complete Queen Upholstered Sleigh Bed
Lorelei Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Lorelei B5893-10 Drawer Chest
Lorelei Wood Queen/King Sleigh Bed Upholstered Rails SU
Lorelei B5893-72 Complete Cal.King Upholstered Sleigh Bed
Lorelei B5893-40 Landscape Mirror
Lorelei B5893-62 Complete King Upholstered Sleigh Bed
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Menton Panel Bed King
| Dimensions | 90.75 × 82.38 × 55.75 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sutton |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Menton |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.