Lorelei Wood Queen Sleigh Bed Upholstered Headboard KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard, footboard and rails. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 81.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.16 × 66.5 × 61.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Misty Cloud and A3140-2A (Sandshell) CO Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei B5893 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5893-52H
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Cream, Magnussen Home, Misty Cloud and A3140-2A (Sandshell) CO Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorelei Wood Cal.King Sleigh Bed Upholstered Rails SU
Lorelei B5893-74 Complete Cal.King Panel Bed
Lorelei Wood King Sleigh Bed Upholstered Footboard SU
Lorelei Wood King Panel Bed Footboard SU
Lorelei B5893-40 Landscape Mirror
Lorelei B5893-72 Complete Cal.King Upholstered Sleigh Bed
Lorelei B5893-54 Complete Queen Panel Bed
Lorelei B5893-10 Drawer Chest
Lorelei B5893-64 Complete King Panel Bed
Lorelei Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Lorelei Wood King Panel Bed Headboard KD
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.