Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Uptown Queen Bed
Description
Description
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Alabaster finished feet | Yes |
|---|---|
| Fabric: Woven Pewter – 66% Polyester, 34% Rayon | Yes |
| Height from floor to bottom of box spring: 7 9/16 inches | – |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 89 × 66 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Mirror
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Brentwood Dresser
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Console Table
| Dimensions | 16 × 82 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Soft Gold MetalAlabaster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Drawer Chest
| Dimensions | 17 × 50 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Soft Gold Metal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Storage |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Chelsea Dresser
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Chelsea Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Uptown King Bed
| Dimensions | 89 × 82 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Side Chair
| Dimensions | 25 × 21 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Oval Side Chair
| Dimensions | 25 × 21 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Arm Chair
| Dimensions | 25 × 22 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
| Features | Fabric |
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Desert Rose Sideboard
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Avery King Bed
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Sundance King Panel Bed
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.