975 Chateau Fontaine Chest – 975-156
Description
Description
Product Details
| Width (in) | 39.5 |
|---|---|
| Length/Depth (in) | 22 |
| Height (in) | 54 |
| Style | Traditional |
| Collection(s) | 975 Chateau Fontaine |
| Wood Species/Distressing | Clean Cherry |
| Finish Shown | Belair |
| Finish Options | Available in All Cherry & Designer Finishes |
| Drawer Construction | Soft Close |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 22 × 39.5 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Belair |
| Style | Traditional |
| Collection | 975 Chateau Fontaine |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
975 Chateau Fontaine Twin Common Platform Bed – 975-704
975 Chateau Fontaine Night Stand – 975-203
975 Chateau Fontaine Queen Euro Bed – 975-132
975 Chateau Fontaine King Common Platform Bed – 975-744
975 Chateau Fontaine Bedside Chest – 975-204
975 Chateau Fontaine King Panel Bed – 975-144
975 Chateau Fontaine King Euro Bed – 975-142
975 Chateau Fontaine Queen Common Platform Bed – 975-724
975 Chateau Fontaine Double Common Platform Bed – 975-714
975 Chateau Fontaine Double Dresser – 975-172
975 Chateau Fontaine Dressing Chest – 975-171
975 Chateau Fontaine Armoire – 975-160
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Foundations Tall Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Parota Nova 4 Drawer Chest
5 Drawer Chest 6441CHT
Antibes Tall Drawer Chest
Menton Tall Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Serenity Five Drawer Chest
Casa Paros Tall Drawer Chest
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Tribeca Tall Drawer Chest
Stratum Door Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.