975 Chateau Fontaine Dressing Chest – 975-171
Description
Description
Product Details
| Width (in) | 54 |
|---|---|
| Length/Depth (in) | 22 |
| Height (in) | 49 |
| Style | Traditional |
| Collection(s) | 975 Chateau Fontaine |
| Wood Species/Distressing | Clean Cherry |
| Finish Shown | Candlelight Cherry |
| Finish Options | Available in All Cherry & Designer Finishes |
| Drawer Construction | Soft Close |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 22 × 54 × 49 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Candlelight Cherry |
| Style | Traditional |
| Collection | 975 Chateau Fontaine |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
975 Chateau Fontaine Night Stand – 975-203
975 Chateau Fontaine King Common Platform Bed – 975-744
975 Chateau Fontaine Double Common Platform Bed – 975-714
975 Chateau Fontaine Chest – 975-156
975 Chateau Fontaine King Panel Bed – 975-144
975 Chateau Fontaine Bedside Chest – 975-204
975 Chateau Fontaine Queen Euro Bed – 975-132
975 Chateau Fontaine Armoire – 975-160
975 Chateau Fontaine King Euro Bed – 975-142
975 Chateau Fontaine Queen Common Platform Bed – 975-724
975 Chateau Fontaine Twin Common Platform Bed – 975-704
975 Chateau Fontaine Double Dresser – 975-172
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Cornelia Tall Drawer Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Dorsey Five Drawer Chest In Granola
Michael Alan Showroom
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Trianon Armoire
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Casa Paros Tall Drawer Chest
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Eastman Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.