Dwell River Rock Hall Chest
The River Rock Hall Chest combines architectural detail with practical storage. Featuring the collection’s signature latticework design and a light and airy River Rock finish, its two doors open to reveal ample space for organizing essentials. The sleek metal base adds a contemporary touch, making this chest a stylish and functional addition to any entryway or hallway.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Metal base: Brushed Aged Bronze | Yes |
|---|---|
| Cut out in back panel for wire management | Yes |
| 2 Doors | Yes |
| 2 Adjustable shelves | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell River Rock Display Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Round Side Table
Dwell Boulder Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Bunching Ottoman
| Dimensions | 24 × 24 × 15 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Panel Bed King
Dwell River Rock Ten Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Display Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Bunching Cocktail Table
Dwell Boulder Wood Back Side Chair
| Dimensions | 21 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Nightstand
| Dimensions | 18 × 33 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 67 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Ellis Door Chest
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Solaria Tall Drawer Chest
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Tempo Tall Drawer Chest
Modulum Door Chest
Serenity Five Drawer Chest
Modulum Tall Drawer Chest
Monolith Tall Drawer Chest
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Foundations Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.