Dwell River Rock Ten Drawer Dresser
Crafted in a light and airy River Rock finish, the Ten Drawer Dresser offers ample storage space with a touch of rustic charm. Its recessed drawers and sturdy construction create a practical and stylish addition to any bedroom, blending seamlessly with the Dwell collection’s architectural aesthetic.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| 10 Drawers | Yes |
|---|---|
| Removable Black felt-lined jewelry tray in Top drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 19 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell Boulder End Table
Dwell River Rock Bunching Cocktail Table
Dwell River Rock Round Dining Table
Dwell River Rock Cross Console
Dwell River Rock Nesting Cocktail Ottoman
| Dimensions | 32 × 60 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Cross Console
Dwell River Rock Display Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Metal Base Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Panel Bed Queen
Dwell River Rock Hall Chest
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Two Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 28 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 67 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Crosby Six Drawer Dresser
Tribeca Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Warner Six Drawer Dresser
Silhouette Dresser
Winslow 6-drawer Dresser Smokey Walnut
Haines Dresser
| Dimensions | 20 × 63 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Menton Dresser
Forrest Six Drawer Dresser
Serenity Mainstay Six Drawer Dresser
Holden Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.