Dwell River Rock Nesting Cocktail Ottoman
The River Rock Nesting Cocktail Ottoman offers versatile functionality with its two-piece design. Finished in a light and airy River Rock, the upholstered ottoman provides comfortable seating, while the nesting tray table adds a convenient surface for drinks or display. This set brings a blend of style and practicality to your living space, perfect for flexible arrangements and effortless entertaining.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Table: 37 x 28 x 19 | Yes |
|---|---|
| Ottoman: 60 x 32 x 16 | Yes |
| Recessed casters | Yes |
| Casters | Yes |
| Fabric: Monique Linen | Yes |
| Dimensions | 32 × 60 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell Boulder Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Nesting Cocktail Ottoman
| Dimensions | 32 × 60 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Leather |
Dwell Boulder Utility Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Round Side Table
Dwell Boulder Bar Cabinet
| Dimensions | 18 × 41 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 67 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Dining Table
Dwell River Rock Hall Chest
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Bunching Ottoman
| Dimensions | 24 × 24 × 15 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Three Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 30 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Metal Base Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Display Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Northwest Petrified Wood Coffee Table
| Dimensions | 32 × 41.75 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Chloe 48″ Square Coffee Table
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Mid-Century, Modern |
Brooklyn Cocktail Table
Balam Cocktail Table
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Stowe Coffee Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Mezquite Wooden Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Jaylon 34in Lift Lid Cocktal Tbl
| Weight | 77.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.75 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Midnight Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Jaylon |
| Features | Storage |
Dakota Round Coffee Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.