Dwell Boulder Nightstand
The Boulder Nightstand showcases the collection’s architectural inspiration with its distinct latticework detailing, finished in a warm Boulder medium-brown. This piece offers both open and drawer storage, combining functionality with a touch of sophisticated design. Its unique texture and clean lines bring a refined, yet natural aesthetic to your bedside.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Two touch latch drawers | Yes |
|---|---|
| Open storage area | Yes |
| Electrical w/ 1-USB, 1-USB-C and 2-Outlets | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 18 × 33 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell Charcoal Side Table
Dwell River Rock Cross Console
Dwell River Rock Bar Cabinet
| Dimensions | 18 × 41 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Square Cocktail Table
Dwell Boulder Round Side Table
Dwell River Rock End Table
Dwell Boulder Wood Back Side Chair
| Dimensions | 21 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Square Cocktail Table
Dwell River Rock Metal Base Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Wood Back Side Chair
| Dimensions | 21 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Linea Nightstand
Foundations Nightstand
Foundations Nightstand
Warner Three Drawer Nightstand
Crosby One Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Menton Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.