Dwell Boulder Metal Base Console
The Boulder Metal Base Console blends industrial chic with natural warmth. Featuring a sleek metal base and a warm Boulder medium-brown finish, its clean lines and four spacious drawers offer both style and functionality. This console adds a modern, architectural touch to your entryway, living room, or dining area, perfect for those seeking a blend of contemporary design and practical storage.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Adjustable Levelers | Yes |
|---|---|
| 4 Drawers | Yes |
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell Boulder Bunching Ottoman
| Dimensions | 24 × 24 × 15 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Utility Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Hall Chest
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Wood Back Side Chair
| Dimensions | 21 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Linen Cocktail Table
Dwell River Rock Upholstered Bed King
| Dimensions | 88 × 83 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Panel Bed Queen
Dwell Boulder Cross Console
Dwell Boulder Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 67 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Basalt Chest
| Dimensions | 19 × 38 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Basalt |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Pouf
| Dimensions | 20 × 20 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
| Collection | Dwell |
| Features | Leather |
Oslo Console Table
Perrine White Console Table
7781 Blackburn Console
Stratton Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 48 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Deen Console Table
Natural Parota 3 Drawer 4 Glass Door Console
Darsa Console Table
Latola Solid Wood Console
Linea Console Table
Richmond Console Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.