Dwell River Rock Metal Base Console
The River Rock Metal Base Console blends industrial chic with natural warmth. Featuring a sleek metal base and a light and airy River Rock finish, its clean lines and four spacious drawers offer both style and functionality. This console adds a modern, architectural touch to your entryway, living room, or dining area, perfect for those seeking a blend of contemporary design and practical storage.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Adjustable Levelers | Yes |
|---|---|
| 4 Drawers | Yes |
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell River Rock Round Dining Table
Dwell River Rock Ten Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Bunching Cocktail Table
Dwell Boulder Utility Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Linen Cocktail Table
Dwell Pouf
| Dimensions | 20 × 20 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
| Collection | Dwell |
| Features | Leather |
Dwell River Rock Lap Credenza
Dwell Boulder Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Dining Table
Dwell Boulder Ten Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Six Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Wood Back Side Chair
| Dimensions | 21 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Harmony Console Table
Richmond Console Table
Linea Console Table
Adrian Console Table
Catalina Console Table
7781 Blackburn Console
Highland Park Console Table
Gavin Console
Tess Console Table
Compass Console Table
Equinox Console Table
Perrine Wood Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 55 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.