Dwell River Rock Nightstand
The River Rock Nightstand showcases the collection’s architectural inspiration with its distinct latticework detailing, finished in a light and airy River Rock. This piece offers both open and drawer storage, combining functionality with a touch of sophisticated design. Its unique texture and clean lines bring a refined, yet natural aesthetic to your bedside.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Two touch latch drawers | Yes |
|---|---|
| Open storage area | Yes |
| Electrical w/ 1-USB, 1-USB-C and 2-Outlets | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 18 × 33 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Dwell |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell Boulder Bar Cabinet
| Dimensions | 18 × 41 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Six Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Ten Drawer Dresser
| Dimensions | 19 × 68 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Square Cocktail Table
Dwell Boulder Utility Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Basalt Lap Credenza
Dwell River Rock Lap Credenza
Dwell River Rock Display Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Three Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 30 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Bunching Cocktail Table
Dwell River Rock Dining Table
Menton Nightstand
Tribeca Nightstand
Crosby One Drawer Nightstand
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Emery Three Drawer Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Linea Nightstand
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Dorsey Two Drawer Usb-charging Nightstand In Granola
Warner Three Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.