Dwell River Rock Six Drawer Dresser
Crafted in a light and airy River Rock finish, the Six Drawer Dresser blends natural texture with clean, modern lines. Its framed drawer fronts and sleek hardware create a sophisticated storage solution, perfect for adding both functionality and a touch of architectural detail to your bedroom.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| 6 Drawers | Yes |
|---|---|
| Removable Black felt-lined jewelry tray in Top drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell River Rock Upholstered Bed King
| Dimensions | 88 × 83 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Boulder Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock End Table
Dwell Boulder Display Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Metal Base Console
| Dimensions | 16 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Dining Table
Dwell River Rock Metal Base Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Industrial |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Panel Bed Queen
Dwell River Rock Bunching Cocktail Table
Dwell River Rock Cross Console
Dwell Linen Cocktail Table
Dwell River Rock Dining Table
Warner Six Drawer Dresser
Antique 6 Drawer Dresser
Artisan & Post Cool Rustic Stone Grey Dresser
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Greer Six Drawer Dresser
Silhouette Dresser
Marshall Six Drawer Dresser
Menton Dresser
Sundance Nine-Drawer Dresser
Albion Dresser
Everette Six Drawer Dresser
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.