Dwell River Rock Bunching Ottoman
The River Rock Bunching Ottoman offers a stylish and versatile seating solution. Finished in a light and airy River Rock, its rounded design and upholstered top provide a comfortable accent piece. Perfect for pairing with the River Rock Bunching Cocktail Table or using as standalone seating, this ottoman adds a touch of refined elegance and flexibility to your living space.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Fabric: Monique Linen | Yes |
|---|---|
| Please note the River Rock Bunching Cocktail Table is sold separately | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 24 × 24 × 15 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Dwell Basalt Side Chair
| Dimensions | 22 × 24 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Basalt |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Wood Back Side Chair
| Dimensions | 21 × 21 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell Pouf
| Dimensions | 20 × 20 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
| Collection | Dwell |
| Features | Leather |
Dwell River Rock Nesting Cocktail Ottoman
| Dimensions | 32 × 60 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Modern |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Bar Cabinet
| Dimensions | 18 × 41 × 72 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Hall Chest
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Boulder Hall Chest
| Dimensions | 18 × 41 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell River Rock Upholstered Bed Queen
| Dimensions | 88 × 67 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | River Rock |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Dwell |
| Features | Fabric |
Dwell River Rock Cross Console
Dwell Charcoal Cocktail Table
Dwell Boulder Utility Cabinet
| Dimensions | 18 × 28 × 85 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Boulder |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dwell |
| Features | Storage |
Dwell Basalt Lap Credenza
Willow Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Willow |
| Features | Fabric |
Jordan Small Ottoman
Felix Small Leather Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 20.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Frosted Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Harper Scissor Ottoman
| Weight | 19.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 21.5 × 19 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Black |
| Detail Color | Burnished Riviera Finish |
| Style | Transitional |
| Collection | Harper |
| Features | Fabric |
Barret Small Pouf Ottoman
Asher Ottoman
St. Francis Small Ottoman
Merino Leather Ottoman
| Dimensions | 20 × 28 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.