East Hampton Chest
This stunning bedroom features a perfect balance of rustic charm and industrial flair with Jofran’s East Hampton collection. The distressed wood tops and metal bases create a perfect blend of natural and industrial materials. The warm hues of the wood provide a cozy feel to the space, while the sturdy metal bases add a touch of modern style. This collection effortlessly enhances the overall feel of the room, making it the perfect place to relax and unwind.
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 38 × 50 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | East Hampton |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
East Hampton 22″ Pier
Tribeca Tall Drawer Chest
Tempo Tall Drawer Chest
Parota 5 Drawer Chest
Skylar Door Chest
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Eastman Drawer Chest
Antibes Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
| Dimensions | 20 × 44 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aurum |
| Style | Modern Rustic |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Foundations Tall Drawer Chest
Cornelia Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.