Kona Grove Door Chest
Introducing the Kona Grove Collection by Jofran – a perfect embodiment of tropical serenity and relaxed elegance for your bedroom. This stunning collection features a warm finish that adds a unique style element to your personal space. The natural beauty of the wood and the warm finish of this collection will create a serene and inviting atmosphere in your bedroom. Rest easy in the tranquility and beauty of the Kona Grove Collection.
| Weight | 131.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 54 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Kona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kona Grove Slatback Chair
| Weight | 22.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 41 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Kona |
| Features | Storage |
Kona Grove Cabinet Buffet
| Weight | 160.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 55 × 58 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Kona |
| Features | Storage |
Kona Grove Trestle Dining Table
| Weight | 116.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 79 × 39 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Kona |
| Features | Storage |
Kona Grove Slatback Counter Stool (2/ctn)
| Weight | 24.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 21 × 42 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Kona |
| Features | Storage |
Kona Grove Storage Coffee Table
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 48 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Tropical |
| Collection | Kona |
| Features | Storage |
Kona Grove Counter Table
| Weight | 100.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Kona |
| Features | Storage |
Silhouette Tall Drawer Chest
Dorsey Five Drawer Chest In Granola
Antibes Tall Drawer Chest
Skylar Door Chest
Solaria Tall Drawer Chest
Stratum Door Chest
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Tribeca Door Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Tribeca Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.