191 Studio 19 Double Dresser – 191-172
Description
Description
Product Details
| Width (in) | 67.5 |
|---|---|
| Length/Depth (in) | 19 |
| Height (in) | 36.25 |
| Style | Transitional |
| Collection(s) | 191 Studio 19 |
| Wood Species/Distressing | Clean Maple |
| Finish Shown | Mineral – Maple & Cherry |
| Finish Options | Available in ALL Maple & Designer Finishes |
| Drawer Construction | Soft Close |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 19 × 67.5 × 36.25 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Mineral – Maple & Cherry |
| Style | Transitional |
| Collection | 191 Studio 19 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
191 Studio 19 Open Night Stand 1 Drawer – 191-205
191 Studio 19 Twin Common Platform Bed – 191-704
191 Studio 19 Drawer Chest – 191-155
191 Studio 19 Open Night Stand 1 Drawer w/Power – 191-201
| Dimensions | 19 × 22 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aged Wheat |
| Style | Transitional |
| Collection | 191 Studio 19 |
| Features | Power |
191 Studio 19 Double Common Platform Bed – 191-714
191 Studio 19 King Common Platform Bed – 191-744
191 Studio 19 Queen Common Platform Bed – 191-724
191 Studio 19 Bachelor’s Chest – 191-166
Foundations Dresser
Warner Six Drawer Dresser
Marshall Six Drawer Dresser
Silhouette Dresser
Linea Dresser
Haines Dresser
| Dimensions | 20 × 63 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Winslow 6-drawer Dresser Smokey Walnut
Sundance Nine-Drawer Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.