Highland Park Dresser, Cathedral White
Get the finest in romantic, vintage styling with Highland Park by Steve Silver Company. This bedroom collection features a multi-step, distressed Cathedral White finish that evokes the feeling of time-worn antiques with all the amenities today designs offer (like USB chargers in the nightstand). Refresh your bedroom with the nostalgia of Highland Park.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of hardwood solids and veneers in a multi-step cathedral white finish | Yes |
|---|---|
| Styling details include vintage finish, framed door fronts, pewter finish hardware | Yes |
| Storage pieces include dresser, chest, and vanity | Yes |
| Product Size | 66 x 19 x 38 in |
| Dimensions | 19 × 66 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Collection | Highland |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Highland Park Bedroom, Waxed Driftwood
Highland Park Mirror, Waxed Driftwood
Highland Park King Bed, Cathedral White
| Brand | Steve Silver |
|---|---|
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Highland |
| Features | Storage |
Highland Park Queen Bed, Cathedral White
| Brand | Steve Silver |
|---|---|
| Color | White |
| Style | Rustic |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Highland |
| Features | Storage |
Highland Park Dresser, Waxed Driftwood
Marshall Six Drawer Dresser
Silhouette Dresser
Lowe Dresser
Lunula Dresser
| Dimensions | 21.38 × 70 × 31.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Ritter Dresser
Crosby Six Drawer Dresser
Antique 6 Drawer Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Forrest Six Drawer Dresser
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.