Maxton Dresser
Create your own personal haven with the Maxton Bedroom Collection. Melding intricate details and soothing finishes with subtle distressing, this collection is designed to foster a sense of calm and relaxation in your space. With options for both master and youth bedrooms, Maxton is the perfect blend of style and function. Whether you’re looking for a traditional or modern aesthetic, the versatile finish options allow you to choose the perfect match for your existing decor. Experience the perfect balance of tranquility and style with the Maxton.
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 67.5 × 37.5 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Stone: 2150-10 Ivory: 2151-10 Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Maxton |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Maxton Chest
Maxton Dresser
Maxton Chest
Maxton Power Nightstand
| Weight | 52.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 28 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Ivory: 2151-90 Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Maxton |
| Features | Power |
Maxton Dresser Mirror
Maxton Chest
Maxton Dresser
Maxton Power Nightstand
| Weight | 52.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 28 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Transitional |
| Collection | Maxton |
| Features | Power |
Everette Six Drawer Dresser
Winslow 6-drawer Dresser Smokey Walnut
Artisan & Post Cool Rustic Stone Grey Dresser
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Albion Dresser
Lowe Dresser
Foundations Dresser
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Antique 6 Drawer Dresser
Greer Six Drawer Dresser
Silhouette Dresser
Holden Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.